Make your own free website on Tripod.com
Ana Sayfa'ya dönmek için tıklayınız.


   Site :
   Site kritiğin büyütecine ilk takılan site z^Depend's Homepage...
Bu siteyi seçmemin özel bir nedeni yok. Site seçimimi random yapıyorum. Ayrıca incelemiş olduğum z^Depend's Homepage'de hakkımda ileri geri, yalan yanlış loglar yayınlanması tarafsız olmamı engellemedi. Sitenin bölümlerini teker teker ele alıp sonrada genel olarak bir yorum yapacağım.

Sitenin menüsüne ve içeriğine bir göz atalım...

  Atatürk ( Yıldız yok )
  Arkadaşımız çok güzel yapmış ve bir Atatürk bölümü hazırlamış. Ancak inceleme yaptığım sırada, turk.net hata mesajıyla karşılaştım. Sitenin değişmeden önceki halinde bu sayfa çalışıyordu. Hatırladığım kadarıyla atatürk.com'a bir link ve birkaç Atatürk sözünden başka birşey bulunmuyordu. Böyle bir içerik için ayrı bir sayfa yapmana gerek yoktu z ciim. Ana sayfana Atatürk.com a bir link koyman belki daha faydalı olurdu. Zaman kaybetmemiş olurduk.

  #KaTMAnDU  
  Belkide hazırladığı en iyi bölümlerden biri bu. Katmanduyu yeterince tanıtamamış olsada KKNN ve KULKUL oyunlarını tanıttığı için bu bölüme 2 yıldız verdim.

  Tv ( Yıldız yok )
  Arkadaşımız yine çok iyi yapmış ve bir Tv bölümü hazırlamaya kalkmış. Ama ne yazıkki buda tıpkı Atatürk bölümü gibi faal değil. Sanırım hiçbir zaman da faal olamıyacak. Şahsen Tv programına veya program yorumlarına bakmak için burayı kullanmazdım. Umarım faal duruma geçirir farklı bir içerikle bizi şaşırtırsın z ciim.

  Şiirler  
  Sitenin gezilebilitesini artıran bölümlerden biride bu. Dizayn olarak kötü olsada içerik olarak siteye çok şeyler katmış. Bölümde daha çok iki bayan arkadaşımızın şiirlerine yer verilmiş. Daha önce burada yayınlanması için bir kaç şiirimi göndermişsemde çeşitli bahaneler uydurularak yayınlanmadı. Sizde şiirlerinizi gönderecekseniz mutlaka bayan ismi vererek gönderin. Emin olun ilk güncellemede şiirleriniz yerini almış olacaktır. Sonuç olarak fierce ve zenana sayesinde benden 3 yıldızı aldı.

  Eğlence  
  Ziyaretçi sayısı az ve ziyaretçileri belli kişiler olan sitelerde bu tip bölümlerin sık sık güncellenmesi gerekir. Ancak bu bölüm belkide aylardır güncellenmemiş. Sayfanın açılma süreside göz önüne alınarak bu bölümün adının Eğlence yerine İşkence olarak değiştirilmesinden yanayım. Böylece amacına hizmet eden bir bölüm olur. Yinede içerik olarak 1 yıldızı haketti.

  Titanic  
  Yapılmış olsun diye yapılan bölümlerden biri. Reyting uğruna özenilmeden emek sarfetmeden yapılmış. Bu bölüm yerine ana sayfaya www.titanicmovie.com link'i koymak belkide daha faydalı olurdu. Titanik'in hatrına 1 yıldız aldı.

  Basından ( Yıldız yok )  
  Basınla ilgili bölümlerde sık güncellenmesi gereken bölümlerdendir. Ancak arkadaşımız böyle bir yer hazırladığını unutmuş olacakki aylardır hala aynı yazıyla karşılaşıyoruz. Belki buradan görüp hatırlarda artık günceller. Güncelleyene kadar yıldız yok.

  Bu Kim?  
  Ilginç ve eğlenceli başlayıp sonradan yine ilgisizlik ve güncellenmeme hatasına yenik düşen bir bölüm. İlk haftanın talihlisinin hala ödülünü almadığı, talihlinin hakkını alabilmek için artık yasal yollara baş vurduğu duyumlarım arasında. ( Ilk hafta talihlisinin bella olduğunu ve bir tatilya gezisi kazandığını hatırlatayım ) Son sorulan sorudaki resim hatırına 2 yıldız aldı.

  Linkler  
  4-5 link için linkler diye bir bölüm açmış arkadaşımız. Zaten linklerin yarısı sponsor linkleri. Sponsor linki yerine daha faydalı linkler bulundurulması gerekir. Yinede faydalı bir kaç link için 2 yıldızı haketti.

  İlanlar  
  En çok güldüğüm bölüm burası. Temizlikçi ilan vermiş ;) arkadaşta yayınlamış. Bende masaj yapılır diye ilan versem onuda yayınlar kesin. Yinede yararlı gördüğüm için 1 yıldız aldı benden.

  Ve Ben ( Yıldız yok )  
  Faal değil. Yıldız yok...

  Genel değerlendirme  
  Ilk girişte insanı sitede tutacak çarpıcı bir dizayn yok. Alan kullanımı berbat. Site genelinde TABLE tagı yerine image map kullanması aşırı amatörce. İçerik olarak çok zayıf. Uzun zamandır içerik adına bir şey yapılmamış. Genelde 5 üzerinden sadece 1 yıldız...

  Duyuru : z^DepenD Homepage de yayınlanan 1 Ağustos 1998 tarihine ait benimle ilgili logların tamamının cebren ve hile ile oluşturulmuş olmasına rağmen, sitesi tarafımca çok objektif ve yapıcı bir şekilde eleştirilmiştir. Yorumu kamuoyuna bırakıyorum.
IS_mail